پویان بیزه

پویان بیزه آینده‌پژوه، متخصص طراحی گمانه‌زنانه و علاقه‌مند به حوزه‌ی پژوهش و آموزش، با تمرکز بر فن‌آوری‌های دیجیتال نوظهور، به روایتگری تخیلی می‌پردازد و عمده‌ی پروژه‌هایی که در آن‌ها شرکت داشته، با توجه به روند‌ها و دغدغه‌های اجتماعی و سیاسی، و با استفاده از سناریونگاری و طراحی گمانه‌زنانه، داستان‌های تخیلی و محصولات خلاق را در گستره‌ی وسیعی از رسانه‌ها به نمایش گذاشته‌است. پویان دانش‌آموخته‌ی کارشناسی معماری در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز و کارشناسی ارشد معماری (شاخه‌ی فن‌آوری‌های وضعیت محور) در دانشگاه ایالتی نیویورک در بافلو است و همچنین در این مدت به همکاری با مرکز معماری و فناوری های وضعیت محور مشغول بوده است.
پویان هم‌بنیان‌گذار استودیوی سناریوتیو و عضو بنیاد ملی نخبگان ایران است و از سال ۱۳۹۵ به فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی از جمله در کانون معماران معاصر مشغول بوده‌است. او همچنین سابقه‌ی همکاری به عنوان مدیر بخش پژوهش و توسعه‌ را در دفتر معماری دیگر دارد. پویان عضو فدراسیون جهانی آینده‌پژوهی و موسس شعبه‌ی تهران گروه غیرانتفاعی پیشگامان طراحی آینده می‌باشد. پویان هم‌اکنون به عنوان آینده‌پژوه روایت‌گر در حال همکاری با لابراتوار نوآوری شهر آینده است.
پویان در سال ۱۳۹۶ در توییک به عنوان پژوهشگر ارشد در راهبری پروژه‌‌ی به‌ روایت داده‌های تهران، به عنوان مشاور در پروژه‌ی فروپرفورماتیو، و نیز به عنوان تسهیلگر در کارگاه‌های سمپوزیوم آب ایران فردا فعالیت کرد.

 

<