شیما روشن‌ضمیر

شیما روشن‌ضمیر، معمار و طراح شهری، دانش‌آموخته‌ی کارشناسی معماری در دانشگاه هنر اصفهان، کارشناسی ارشد معماری پایدار در دانشگاه علم‌وصنعت ایران، کارشناسی ارشد طراحی شهری و دکتری در دانشگاه هنرهای کاربردی وین، و فوق دکتری طراحی شهری در توییک است.
شیما در سال‌های ۸۹ تا ۹۴ در شرکت Coop-himmelblau به عنوان طراح فعالیت داشته است و پروژه‌های گوناگون در حوزه‌ی معماری و پژوهش‌های شهری در همکاری با شهرداری وین را به ثمر رسانده است. او همچنین در دانشگاه هنرهای کاربردی وین تدریس کرده و اقامت پژوهشی MAK-Schindler در آمریکا را در کارنامه دارد. او در سال ۱۳۹۴ به همراه مرتضی‌ فرهادیان دهکردی، شرکت معماری و طراحی روایت سامانه شهری (رَسِش) را با تمرکز بر بازنگری کارکرد روزانه‌ی فضا تأسیس کرد. شیما هم اکنون عضو هیأت علمی گروه شهرسازی دانشگاه هنر اصفهان است. طراحی عامل محور، برندسازی شهری، طراحی استراتژیک و سامانه‌های باز، شهرسازی گفتمان‌محور و اینترنت شهری، از حوزه‌های پژوهشی مورد علاقه‌ی شیما هستند. 
شیما در سال‌ ۹۶ در طول دوره‌ی فوق دکتری خود در توییک، پروژه‌ی کشت تهران را راه‌اندازی و راهبری کرد. او همچنین در پروژه‌های گوناگون توییک مانند ریمورف، فروپرفورماتیو و سمپوزیوم آب ایران فردا به عنوان مشاور ارشد فعالیت کرده است.
<